Blog
3 cechy dobrego instruktora nauki jazdy
Instruktor nauki jazdy w pewnej mierze odpowiada za sukces kursanta i tempo przyswajania wiedzy. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych predyspozycji adepta, ale dobry instruktor z pewnością bardzo pomoże w oswojeniu się z samochodem i przepisami drogowymi. Jakie zatem cechy powinien mieć instruktor?
Planowane zmiany w egzaminach na prawo jazdy
Ceny egzaminów na prawo jazdy będą różne w różnych ośrodkach i najprawdopodobniej wyższe niż dotychczas. Projekt nowelizacji przewiduje, że samorządy zyskają większy wpływ na funkcjonowanie ośrodków. Nadchodzące zmiany stanowią niejako odpowiedź na coraz częstsze strajki egzaminatorów, którzy odstępują od swoich obowiązków ze względu na zbyt niskie zarobki.
Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?
Prawdopodobnie nie ma osoby, której nie stresowałby egzamin na prawo jazdy. Większość kursantów nie może doczekać się upragnionego dokumentu, a statystyki wskazują jasno – tylko części osób udaje się to za pierwszym razem. Co zrobić, by należeć do tej grupy szczęśliwców?
Kiedy warto wykupić jazdy doszkalające?
Większości osób jazdy doszkalające kojarzą się z niezdanym egzaminem na prawo jazdy i koniecznością dodatkowych jazd, aby móc uzyskać upragniony dokument uprawniający do kierowania samochodem. Tak naprawdę z jazd doszkalających można skorzystać na różnych etapach swojego życia. Dzięki jazdom doszkalającym zarówno początkujący, jak i doświadczeni kierowcy mogą podszkolić swoje umiejętności i zdobyć nową wiedzę.
Jazda po łuku. Jak opanować ten manewr?
Umiejętność prowadzenia pojazdu przychodzi wraz z praktyką. Nim jednak podejdzie się do egzaminu, trzeba umieć wszystko, co jest potrzebne do poruszania się po drogach. Poza częścią teoretyczną ważna jest część praktyczna, która składa się z placu manewrowego, a na nim jazdy po łuku. Jak opanować ten manewr?
Czy prawo jazdy jest nadawane bezterminowo?
Prawo jazdy uprawnia do poruszania się po drogach publicznych pojazdem, którego dotyczył kurs oraz został on najpierw ukończony pozytywną oceną egzaminu teoretycznego, a następnie kursant zdał państwowy egzamin praktyczny. Czy starając się o prawo jazdy kategorii B dostaje się je bezterminowo? Jeśli nie, co zrobić gdy zbliża się okres utraty jego ważności?
Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kategorii B?
Uzyskanie prawa jazdy to ważny krok w drodze do wolności i niezależności.
Czy można rozpocząć kurs nauki jazdy, nie będąc pełnoletnim?
Możliwość prowadzenia samochodu osobowego czy jakiegokolwiek innego pojazdu dla wielu jest momentem, gdy naprawdę czują się dorośli. Nic więc dziwnego, że większość nastolatków ma w planach zdawanie egzaminu na prawo jazdy od razu, gdy tylko będzie to możliwe. Zgodnie z prawem większość tego typu działań wymaga jednak pełnoletności. Jak jest w przypadku kursu nauki jazdy?
Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii B?
Prawo jazdy kategorii B daje uprawnienia do prowadzenia samochodów osobowych, ciężarowych, jednośladów i pojazdów specjalistycznych. Jest marzeniem wielu nastolatków, pierwszym tak ważnym egzaminem w ich życiu. Jednak niezależnie od wieku czy doświadczenia życiowego warto zapisać się na kurs prawa jazdy, aby mieć pewność, że mamy najświeższą wiedzę i zdobędziemy praktykę potrzebną do zdania za pierwszym razem.
Jakie uprawnienia daje prawo jazdy kategorii B?
Prawo jazdy jest przedmiotem marzeń wielu nastolatków, którzy chcą poczuć się jak dorośli. Jest też celem dorosłych, którzy wcześniej nie mieli okazji czy potrzeby zdawania egzaminu. Stąd niesłabnące zainteresowanie kursami przygotowującymi do uzyskania kategorii B, która jest jedną z najbardziej popularnych. Jakie uprawnienia zyskujemy, zdając upragniony egzamin?